Forthcoming events
CONCERTS TEMPORADA ACC 2019/2020
8/11/2019 Quartet ATTENYA (quartet de cordes) – 21h. Auditori Can Roig I
Torres (Sta Coloma de Gramenet)

14/11/2019 Jean Baptiste Texier (violoncel) + electrònica - 19,30h. Sala
Mompou (SGAE - Barcelona)

27/11/2019 Fedor Veselov (piano) - 19,30h. Sala Mompou (SGAE - Barcelona)

28/11/2019 Jacob Cordover (guitarra) – 19,30h. Sala Mompou (SGAE -
Barcelona)

3/12/2019 Alla Voronkova i Gueràsim Voronkov (violí i piano) – 19,30h. Sala
Mompou (SGAE - Barcelona)

19/12/2020 Nova Orquestra Styria (concert FAIC/ACC) - 20h. (Auditori E.
Toldrà - CMMB - Barcelona)

30/1/2020 Quartet ATTENYA (repetició programa concert 8/11/2019) -
19,30h. Sala Mompou (SGAE - Barcelona)

20/2/2020 Orquestra NOVES CORDES (orquestra de cordes) – 19,30h. Sala
Mompou (SGAE - Barcelona)

Data a confirmar Toni Marsol (barítono + piano a confirmar)
concert QUARTET ATTENYA
PROGRAMA

- Tema amb 6 Variacions (Maria Teresa Roig)
- Quartet de corda n.2 (Miquel Pardo)
- Somis: Clamavi ad me, Somni de Fisioteràpia, Malson de Canigó (Ronald de
Roeck)
- El Diaversari (Armand Grèbol)
- String Quartet n.2 (Alla Penkina)
- Invocació a la dansa (Josep Maria Pladevall)
Jean Baptiste TEXIER - violoncel + electrònica
PROGRAMA

Sergio Fidemraizer : Back to Bach (2019)

Andrés Lewin-Richter: Cançó

Jordi Rossinyol : Residus orfes

Anna Bofill Levi : Aialik

Joan Bagés: Hyper Instrument - o la reality augmented

Giga de JS Bach

Carles Guinovart: Giga
Fedor VESELOV - piano
PROGRAMA

Enric FUSTÉ - Angoixa amb esperança*
Josep CERCÓS - Piano Ballet
Gloria VILLANUEVA - Meeting Kay
Xavier BOLIART - Per a un home bó (in memoriam Mestre Àngel Soler)
Victor ESTAPÉ - Un pensiero nemico di pace*
Abraham TENA – Mesógeios Thálassa Op.24*
Serguéi PROKÓFIEV - Sonata nº 3

jacob CORDOVER - guitarra
PROGRAMA

Alexandra BASSOK - Petita fantasía per a guitarra
Marcel OLM - Soliloquio Op 84
Concepció RAMIÓ - Insectes
Albert SARDÀ - Remor
Christiaan DE JONG - Molen
Carles EROLES - Sul il 'Canarios' e altri
José Maria GALLARDO DEL REY - Trianeira
Ala VORONKOVA (violí) i Gueràssim VORONKOV (piano)
PROGRAMA

Alicia de Larrocha - Sonata para violín y piano
Adagio
Allegro
Moisès Bertran - Dos preludios
Ramon Andreu. - Rondó
Benet Casablancas - Encoré
Lluís Gàsser. - Bis
Cristina Vilallonga. - Coriolis
Manel Burgos De la Rosa. - Tacuarembó
NOVA ORQUESTRA STYRIA - concert FAIC/ACC
-RECUERDOS DE LA MONTAÑA de Tomás Rivero Benitez (COSIMTE)

-PERTINACIA Y EPÍLOGO de Carles Eroles (ACC)

-TRÀNSIT DE VENUS DE Manuel Burgos de la Rosa (ACC)

-5 RETALES de Antonio de Rojas (ACIM)

-MUROS ESPANTADOS de Eduardo Diago (ACC)

-FIESTA EN EL VALLE de Domènec González de la Rubia (ACC)

-PIZZPICATTO de Jerónimo Gordillo (ACEX)
August 2019
M
T
W
T
F
S
S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Date with ACC event.
Date with member event.
Click on the dates to see the contents
Associació Catalana de Compositors
Pg. Colom 6 · Espai IV
08002 · Barcelona

2009 © Associació Catalana de Compositors.